Послуги

Платні послуги надаються НДЕКЦ при УМВС в порядку та згідно з переліком і розмірами плати, встановленими постановою Кабінету Міністрів України .

 • Послуги надаються за письмовою заявою фізичних або юридичних осіб із зазначенням їх прізвища, імені, по батькові (найменування), місця реєстрації/проживання (місцезнаходження) та виду послуги, а також за постановою (ухвалою) суду в цивільних та господарських справах (далі - замовники).
 • Оплата наданих послуг здійснюється шляхом перерахування замовником коштів через банки, відділення поштового зв'язку або програмно-технічні комплекси самообслуговування. Підтвердженням оплати послуг є платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв'язку або коду проведеної операції. Прийняття плати за послуги безпосередньо працівниками підрозділів МВС та ДМС забороняється.
 • У разі письмового звернення замовника щодо термінового надання послуги та можливості підрозділів МВС або ДМС надати послугу у строк до 10 днів, розмір плати збільшується на 100 відсотків.
 • Замовник має право відмовитися від надання замовленої послуги шляхом подання на ім'я керівника відповідного підрозділу МВС або ДМС заяви в письмовій формі.
 • Повернення коштів за ненадані послуги здійснюється за письмовою заявою замовника на підставі оригіналу платіжного документа та документа, що посвідчує особу.
 • Плата за надання послуг підрозділам МВС не справляється, крім вартості продукції, яка використовується під час надання послуги.
 • Відповідальність за дотримання вимог цього Порядку покладається на керівників підрозділів МВС та ДМС.

Відстріл зброї проводиться при її реєстрації, та в подальшому – при кожній перереєстрації. За результатами відстрілу власнику зброї видається довідка для надання в дозвільну систему.

Відстріл здійснюється на підставі письмової заяви власника зброї.

Довідка про відстріл видається по наданню заявником квитанції про сплату вартості послуг.

Бланки заяви на проведення відстрілу та квитанції на сплату вартості послуги видаються відповідальним працівником НДЕКЦ, після перевірки установчих даних заявника та відповідності даних зброї, даним зазначеним у дозволі.

При реєстрації, в разі наявності зі зброєю пакунка з кулями та гільзами, відстріляними іншім підрозділом Експертної служби МВС України а також довідки про відстріл, повторний відстріл не проводиться, кулі та гільзи беруться до обліку, про що власнику зброї надається безоплатна довідка. Пакунок із відстріляними кулями та гільзами не повинен мати слідів пошкодження та несанкціонованого перепакування.

Відстріл проводиться відповідно до гріфіку роботи НДЕКЦ

Зброя для відстрілу приймається в справному стані, при наявності у власника

при реєстрації:
 • документа підтверджуючого особу
 • дозволу на придбання з відміткою магазину або дозвільної системи про придбання зброї
 • трьох штатних патронів
при перереєстрації:
 • документу підтверджуючого особу
 • дозволу на зброю
 • трьох штатних патронів.

Патрони які надаються для відстрілу не повинні мати механічних та корозійних пошкоджень.

Відстріл газової зброї проводиться лише холостими патронами.

Вартість послуг з відстрілу згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1098 складає:

  Розмір плати за надання послуги, гривень ПДВ 20%, гривень Розмір плати за надання послуги в строк більше 10-ти діб з ПДВ, гривень Розмір плати за термінове надання послуги (в строк до 10-ти діб) з ПДВ, гривень
газової, гладкоствольної мисливської і стартової, вихолощеної 60,97 12,19 73.16 146.32
несмертельної дії, нарізної і комбінованої мисливської та спортивної 70,35 14,07 84.42 168.84